teisipäev, 13. mai 2014

Rööprähklemas volx

Eelmise nädala ellujäämiskursus tundub kaotusteta läbitud olevat. Tasub tulevikuvirinate tarbeks kirja panna, missuguses koguses täiesti erinevaid tegevusi mahub seitsme päeva sisse.

* Kaks eksamit - Valitsussuhted ja lobby (A) ning Kommunikatsiooni tänapäevaseid käsitlusi (B) -> oivik, ma ütlen :D
*Kaks sünnipäeva - Midi (4) ja emps (70) -> suisa juubel, eksole
* Neli koolipäeva 17-21 - tööpäevadest osutus vabaks vaid teisipäev
* Kaks kodutööd, millest üks uurimustöö mahuga 25 lehekülge ja teine referaat mahuga 6 lk. Viimane kusjuures oli raskem - ingliskeelne teadustekst ei kuulu mu meelislektüüride hulka - teoreetilist osa Entmani uurimusest lugesin tund ja lehekülg... Mu õudusunenäod said taas kord tõeks - lauses on KÕIK sõnad tuttavad, kuid nende sõnadega ei moodustu lausele mõtet. Ahjaa. Kolmas oli veel - Europarlamendi presidendikandidaadi analüüs ERR klipi põhjal aines "Populism".
* Juubelisünnipäeva ettevalmistus - tuua see ja viia sinna, võtta too ja toimetada samasse. Vaadata üle ruumid, plaanida laua asetus. Ja meeles pidada pisidetaile - fotoka akud laadima panna. Osta tordile küünlad (mis muidugi ununesid...)
* Juubilari külastus "õigel" sünnipäeval.
* Juubelisünnipäev 35-le külalisele - peaaegu pidanuks ma JÄLLE minema oma ainsas mustas kleidis. See on viimane, mis mu kaheksa ülekaalukilo juures enam-vähem selga istub. Aga päev enne pidu õnnestus leida täiesti ebareaalsest kauplusest täiesti ebareaalse hinnaga ja hämmastavalt sobiv pidulik kleit millele kodust kahmasin paari kingi juurde. Kingade kümnesentimeeetrisele kontsale lisandub platvorm ning sellistes jalanõudes tüürisin korduvalt kehva lauateenindaja tõttu nii morsikannu kui veinipudelitega pidulaua ja köögi vahet.... 
*Punt pidulikke rõivaid ette valmistada - triikida, viikida ja lõpuks tuvastada, et igaüks võtab ikkagi kapist selle, mis talle parasjagu meeldib. (Meesisend väitis näiteks, et roosatriibuline särk "on ennast ammendanud"... kamoon) 
* Notsu sõidutamine mitmele üritusele - laupäeval kaks ja pühapäeval samuti kaks.
* Ettevalmistused Notsu üritusteks - kingitused, rõivad jms
* Emadepäevakingituse ost emale
*Kaks emadepäevakontserti - üks lasteaias ja teine koolis. Viimane ühtis eksamiajaga. Õnneks oli õppejõud mõistev ning soostus minu ettekande paigutama soovitud ajale. Sellega kaasnes Notsu osalemine minu eksamil.
* Mini ja Midi viimine kahel kooliõhtul ja kahel pikal päeval minilasteaeda, mille omanikuks ja kasvatajaks sugulane ning ruumideks nende kodu, kus oleme mitmeid kordi perega käinud. Kumbki laps draamat ei tekitanud.
* Mini ja Midi viimine juubelipeo õhtul sõbranna juurde hoidu. Midi korraldas ühes samaealise peretütrega lampi teki alla peites peaaegu tulekahju - õnnelik õnnetus, kuid pererahva madrats, tekk ja voodipesu kuuluvad väljavahetamisele.
* Meesisendi tööpäevad kestsid kella 8-19, sest pisifirma ainsamal palgatööjõul oli samuti sessinädal.
* Reedest pühapäevani toimetas Meesisend lisaks Luige laadal, mis labaselt tähendas, et laste ja kodu eest vastutasin ainuisikuliselt.
* Gaasikatla reguleerimine.
* Midi ja Mini tulevase ühise lasteaiarühma ülevaatamine ning mitu õhtut kestnud arutelu liitrühma headest ja halbadest külgedest. Otsus: kahekesi on lihtsam nii neil kui meil.
* Emadepäeval kahe erinevas linna otsas asuva surnuaia külastus - lill ja mäletusküünal nii vanaemale kui ka ema ristiemale.
* Kirsina tordil võitis Notsu oma klassikaaslastega selleaastase ERR miniturniiri hooaja. Esmalt uhkusejoovastus oma lapse üle ning seejärel kohustused - organiseerida küsimuste koostamine matšiks Mnemoturniiri meeskonnaga. Järgnevalt organisatooorne töö auhinna, Kevadtormi Helme lahingu külastuse ning teise auhinna, Eesti Sõjamuuseumi külastusega. Ja mitte kergeim - vabade päevade kauplemine otse koolidirektorilt eneselt.

Enam vähem kõik sai kirja. Lisaks muidugi tavapärane koduring pesumasin-kuivati-tolmuimeja-pliit. Seltskondlik möödunud nädalal olla ei jaksanud. Telefonikõnesid pidasin lühilausetega ja e-kirjadest saatsin vaid vältimatuid. 
1 kommentaar: