neljapäev, 2. juuli 2015

Siil ja hiir

Üks siilipoiss elab siinkandis. Õhtuti saabub ta tühjalt kõrvalkrundilt ja jalutab veidi meil. Varasemalt ületas ta tänava naaberkrundi kaudu, kuid vundamendiga vaheaia valmimise järel ta enam läbi ei pääse. Notsu on näinud teda meie aia alt välja pugemas ja üle tee sibamas. Täna kriiskasid tüdrukud nagu oleks midagi hirmsat juhtunud. Siil ronis aias mööda kasutut kruusahunnikut. Meie lähenedes pöördus ta tagasi ja saime teha foto hekialusest tigedast kerast.
Mida siilid söövad? Notsu väitis, et piima kindlasti mitte, loodusõpetuse tunnis olla räägitud. Ja vahet polegi, sest ajutiste asukatena me ei hakka siili toitma. Siil sai enne ja saab ka edaspidi täiesti kenasti hakkama.

Teise kodulooma olemasolu ei ole rõõmustav. Silmanurgast märkasin liikumist ja noh, röökisin kordades hullemini. Hiir. Vaene loom pööras lakitud libedal puitpõrandal ringi ja enne hoo sissesaamist sibas paar hetke kohapeal.  Umbes nagu multikates ja koomiksites kujutatakse. Hiiri ma ka toita ei taha. Pealegi pidada nad 42 päeva jooksul populatsiooni kahekordistama. Kuidas saada hiir majast välja? Kenasti riimuvad küll, et meil on nüüd hiir ja siil... Aga. Esiteks ma vihkan hiirelaipu ja teiseks ei taha ma mürki panna. Saabus kenjaalne välkidee siil tuppa meelitada - võib-olla maitseks talle hiir?

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar